• Rok hostingu zdarmai - AMALA, s.r.o.Rok hostingu ZDARMA.

    Přejděte k nám a získáte jeden rok hostingu ZDARMA. Platí pro všechny nabízené druhy aplikačních řešen. Pokud si nejste jistí zda Vaše současná internetová prezentace je stejného nebo podobného typu jako naše nabízených služby založené na redakčním systému Joomla, e-shop řešení VirtueMart a Opencart tak nás neváhejte kontaktovat. 

  • Spolupráce při řešení na profesionální úrovni - AMALA, s.r.o.Profesionální přístup.

    U nás, v AMALA, s.r.o., vždy dbáme na profesionální přístup. Díky našemu přístupu získáte v nás spolehlivého partnera, který Vás posune výše ve virtuálním světě internetu. Profesionální přístup je nutný pro kvalitní přípravu všech poskytovaných služeb zejména hostingu, aplikačních řešení na základě redakčních systémů (např. Joomla) a také při nasazování e-shop systému VirtueMart, Opencart.

Domény - charakteristika

Doménu si můžeme přirovnat ke konkrétní adrese v adresnímu systému používaného v našem reálném světě. Adresa vždy určuje konkrétní prostor. I tak tomu je ve virtuálním světě internetu. Pro počítač je to pouze unikátní číselné označení konkrétního prostoru někde ve virtuálním světě internetu.

Pro člověka je mnohem snazší si zapamatovat slovní označení než sadu čísel které pro člověka nemají žádný význam. Vždy ke jménu by měla být přiřazena konkrétní adresa aby byla doména funkční. V této oblasti vstupují do hry je další služby jako je DNS která zabezpečuje automatizovaný převod mezi slovním a číselným vyjádřením domény. Další síťovou problematikou je adresní prostor.

 
Příklad:
adresa IPv4  95.168.200.106  - amala-profi.cz

Z příkladu je jasné o čem je řeč. Nikdo si nebude pamatovat číselné označení adresy (kromě administrátorů Laughing) ale každý si zapamatuje slovní vyjádření amala-profi.cz

Doménu vlastní vždy konkrétní subjekt který s ní může libovolně nakládat. Pokud by chtěl využívat danou doménu jiný subjekt tak musí požádat o svolení vlastníka této domény. Další zajímavou informací je hiearchické uspořádání domén. Domény lze dělit dle úrovně nebo dle koncovky.

Rozdělení domén dle úrovně

  1. TLD - top level domain - doména nejvyšší úrovně nebo národní doména .CZ, .EU, .COM .NET
  2. je úroveň kterou si lze zaregistrovat - například amala-profi.cz
  3. subdoména která je odvozena od domény druhé úrovně - například www.amala-profi.cz

Rozdělení domén dle koncovky

  1. národní domény - vždy vyjadřují příslušnost k danému státu např .CZ - Česká republika, .SK - Slovensko. Za správu národní domény je vždy zodpovědná konkrétní organizace tak zvaný správce domény. V České republice je to NIC.CZ. Tyto organizace si mohou určovat vlastní pravidla registrace domén. Některé státy umožňují registraci pouze pro vlastní občany nebo firmy podnikající v daném státu. V ČR není žádné omezení registrace domén.
  2. generické domény - tyto domény nemají žádný vztah ke konkrétnímu státu a muže se je zaregistrovat kdokoliv bez ohledu na občanství. Jedná se např. o koncovky .COM, .NET, .BIZ, .NAME atd.

 Bez aktivní domény si nemůžeme představit žádné webové prezentace ani jiné aplikační řešení. Například si můžeme vzít hostování redakčního systému Joomla. Fyzicky musí být redakční systém Joomla nainstalován na serveru s připojením do internetu. To ale nestačí. Abychom zprovoznili redakční systém Joomla tak aby sloužil pro poskytování informací komukoliv v prostředí internetu - musíme provést propojení mezi instancí redakčního systému Joomla a doménou. Toto je zprostředkováno tzv. DNS záznamy. Pokud je vše v pořádku nastaveno tak po zadání doménového jména do adresní řádky internetového prohlížeče se objeví Vaše prezentace založená na redakčním systému Joomla. Zdá se Vám to komplikované? Nemusíte mít žádné obavy víme jak na to a rádi Vám vše připravíme dle Vašich potřeb. Můžete si vybrat mezi komplexní řešením Vaší prezentace a pouhým hostingem redakčního systému Joomla.

Přihlášení

Návštěvnost

423893
Dnes
Celkem
11
423893

Vaše IP: 54.144.33.92
Čas: 2017-08-20 00:14:51